Czech Expedition 2018 Manaslu 8156 m - blíží se odlet

02.08.2018

Možná některé z vás překvapuje, že se vracíme opět na místo činu. Na osmitisícovku, kde jsme byli již s Miri před 3 lety a na jejímž vrcholu jsem stál v roce 2011. V roce 2015 to ovšem nedopadlo přesně podle našich představ. Zastavila nás záchranná akce ve výšce 7 400 m.

 

Takže to zkusíme zopakovat. Tentokrát však schválně ještě v menší skupině. Té nejmenší možné. Ve dvou lidech. Partnerská romantika:-). Při výstupu mne bude doprovázet (či já ji?) Miroslava „Miri“ Jirková.

 

Proč máme v logu výšku 8 156 m a ne 8 163m?:-) No přeci proto, aby byla nějaká změna? Přeci již po třetí nepolezu na „stejný“ kopec? :-) A taktéž podle části zdrojů se tato výška i někdy oficiálně uvádí. Bylo by pěkné, kdybychom se coby partneři ocitli na vrcholu společně.

 

V současnosti se v České republice nemůžeme potkat s jinou ženou, která by dobrovolně lezla na osmitisícovku bez použití podpůrného kyslíku.

Vyzkoušíme si „partnerské horolezení“ a já taktéž odolnost a vůli lidského těla po léčbě zhoubné rakoviny močového měchýře, která probíhala celý minulý rok. Po čtyřnásobném opakování operací a následné chemoterapii se již pomalu vracím do „horské“ formy a těším se na „ozdravný“ pobyt v Nepálu.